fbpx
خانه » اخبار » اهداء واحد مسکونی به خانواده شهدای مدافع حرم از سوی آستان قدس رضوی

اهداء واحد مسکونی به خانواده شهدای مدافع حرم از سوی آستان قدس رضوی

تولیت آستان قدس رضوی به تعدادی از خانواده های شهدای مدافع حرم واحدهای مسکونی اهدا کرد.

صدای مهاجر به نقل از خبرگزاری آفتاب – این واحدها به خانواده های شهدای مدافع تیپ فاطمیون حریم حضرت زینب (س) اهدا شده است.

حجت الاسلام رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: ” همزمان با ایام فاطمیه ۳۶ واحد مسکونی آستان قدس رضوی امروز طی مراسمی به خانواده شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون تهران اهدا شد”.

روز گذشته مراسم بهره‌برداری از مجتمع مسکونی ٣٢واحدی شهدای مدافعان حرم لشکر فاطمیون با حضور تولیت آستان قدس رضوی انجام شد. در این مراسم علاوه بر حجت‌الاسلام «سیدابراهیم رئیسی» تولیت آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام موسوی امام جمعه باقرشهر، جمعی از مسئولان باقرشهر تهران و خانواده شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون هم حضور داشتند. «باقرشهر» یکی از شهرهای حاشیه‌ای شهر تهران است. به نوشته «تسنیم» در این مراسم ٣٢ واحد منزل مسکونی متعلق به آستان قدس رضوی به صورت استیجاری با اجاره‌بهای پایین از سوی تولیت آستان قدس رضوی در اختیار ٣٢ خانواده شهید لشكر فاطمیون قرار گرفت.
حجت‌الاسلام رئیسی در این مراسم گفت: «دست‌اندرکاران تلاش کردند و این مجموعه ٣٢واحدی را برای تحویل به خانواده‌های شهدا آماده کرده‌اند. تلاش شده تا کار از استحکام خوبی برخوردار باشد. اینجا آماده بهره‌برداری بود. فکر کردیم بهترین نوع این است که بهر‌ه‌برداری این مجتمع به وسیله خانواده شهدا انجام شود و این مکان که متعلق به آستان قدس رضوی است، در خدمت خانواده شهدا باشد». رئیسی همچنین در جمع خبرنگاران گفته «واحدهای مسکونی باقرشهر برای بهره‌برداری در اختیار خانواده شهیدان نیازمندی قرار گرفت که همه اجاره‌نشین بودند. هرجا که بشود با موقوفات آستان قدس از زندگی مردم گره‌گشایی شود، حتما ما این کار را انجام می‌دهیم». او با اشاره به مجموعه‌های مشابه مجتمع مسکونی شهدای مدافع حرم در باقرشهر گفت: «این مجموعه آماده بود و دوستان تلاش کرده بودند خانواده‌های شهدای نیازمند را شناسایی کنند تا واحدها به آنها واگذار شود. مجموعه‌های این‌چنینی را در مشهد کلید زده‌ایم.  ٥٣٠ واحد مسکونی برای زوج‌های جوان در نظر گرفته شده است. چون یکی از آسیب‌های کشور بحث جوانانی است که نیازمند به ازدواج‌اند اما به خاطر نداشتن مسکن ازدواج نمی‌کنند به همین دلیل ما فکر کردیم در رفع این مشکل برای جوانان مشتاق به امام رضا(ع) اقدامی انجام شود. در شهر بیرجند در جنوب خراسان هم مورد بعدی کلید زده شد. هرجا که بشود با موقوفات آستان قدس از زندگی مردم گره‌گشایی شود، حتما ما این کار را انجام می‌دهیم».
«محمدامین توکلی‌زاده» مدیر کل روابط عمومی آستان قدس رضوی هم به «پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس» گفت: «مجتمع مسکونی شهدای مدافع حرم مشتمل بر شش قطعه مسکونی با زیربنایی به وسعت بیش از ٢٣هزارو ٧٠٠ مترمربع در زمینی به مساحت هزارو ٨٠ مترمربع از سوی آستان قدس رضوی احداث شده است». او ادامه داد: «این اقدام در راستای ارج‌نهادن به جایگاه شامخ خانواده شهدای مدافع حرم و با دستور تولیت آستان قدس رضوی انجام شده است».
حجت‌الاسلام رئیسی در این مراسم ضمن بازدید از واحدهای ساختمانی این مجتمع کلید ١٠ واحد را در مراسم به خانواده‌های شهیدان «خدادادی»، «هاشم احمدی»، مفقودالاثر «مقداد مقصودی»، «سیدعلی حسینی»، «سیدمصطفی حسینی»، «سیدعارف حسینی»، مفقودالاثر «خادم جعفری»، «سیدحسین ابراهیمی»، «سیدرضا حسینی» و «عباس احسانی» اهدا کرد. مابقی واحدها به وسیله امام‌جمعه باقرشهر در اختیار خانواده شهدای فاطمیون قرار گرفت.

Check Also

یک پناهجوی ایزیدی سهواً از آلمان به روسیه اخراج شده است

اداره مهاجرت آلمان یک پناهجوی ایزیدی را که درخواست پناهندگی‌اش رد شده بود، اشتباهاً به …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!