fbpx
خانه » کشورها » اتریش » اطلاعات مفید برای تحصیل در اتریش

اطلاعات مفید برای تحصیل در اتریش

نظام آموزشی

تحصیل برای همه کودکانی که به طور دائمی ساکن اتریش هستند، اجباری است. ورود به مدرسه در آن سالی صورت می‌گیرد که کودک در آن پیش از اول سپتامبر، شش ساله شده باشد. در اتریش تعهد تحصیل ۹ سال به طول می‌انجامد.

سن الزام ورود به مهدکودک: همه کودکانی که پیش از اول سپتامبر، ۵ ساله شده باشند، ملزم به ثبت نام در مهد کودک هستند.

www.wien.gv.at

ساختار نظام آموزشی اتریش

دوره ابتدایی در این مرحله، نهادهای نگهداری از کودک عبارتند از: مهدکودک شیرخواران، مهدکودک کودکان از سه سالگی، مرکز نگهداری کودکان و رسیدگی به تکالیف درسی در سنین مدارس ابتدایی و گروه های مراقبت ازکودکان

مقطع ابتدایی:

در مقطع ابتدایی، در اتریش دوران مدرسه آغاز می شود. در این مرحله کودک به مدرسه عمومی (ابتدایی) می رود. مرحله مقدماتی چهار سال به طول می انجامد

مقطع متوسطه یک:

پس از پایان مقطع ابتدایی، مقطع متوسطه یک آغاز می‌شود. این مرحله نیز چهارسال به طول می‌انجامد. در این مقطع دانش آموزان، از امکان تحصیل در مدارس ذیل بهره‌مند هستند: سطح عالی از مدرسه عمومی، دبیرستان، مدرسه متوسطه جدید یا مرحله ابتدایی از مدرسه عالی عمومی.

مقطع متوسطه دو:

به دنبال مقطع متوسطه یک آغاز می شود. دانش آموزان از امکانات ذیل برخوردارند: مدارس پلی تکنیک، مدارس علمی/فنی، مدارس متوسطه حرفه ای، دوره های آموزشی مشاغل پزشکی/ بهداشتی، مدارس عالی حرفه ای، سطح عالی مدارس عالی عمومی و همچنین دوره مقدماتی حرفه ای و دوره آموزشی همگرایی حرفه ای.

در پایانِ مقطع متوسطه دو، این امکان برای دانش آموزان وجود دارد که در مراکز آموزشی غیردانشگاهی به تحصیلات خود ادامه دهند. در این مقطع، دانش آموزان می توانند در مدارس تخصصی، کالج یا برای نمونه فرهنگستان مشاغل پزشکی/ بهداشتی به ادامه تحصیل بپردازند.

نظام آموزشی اتریش در یک نگاه: www.bmukk.gv.at

هزینه نگهداری از کودک

همه شهروندان کشور اتریش و شهروندان اتحادیه اروپا و همچنین آن دسته از شهروندان کشورهای ثالث که محل سکونتشان اتریش باشد و فرزندانشان در خانه به سربرند، مجاز به بهرمند شدن از کمک هزینه نگهداری فرزند هستند. همه فرزندانی که هنوز به پایان هجده سالگی نرسیده باشند، از این کمک هزینه بهره‌مند خواهند شد. تقاضا برای دریافت این کمک هزینه برای خانوار باید به اداره دارایی در حوزه امور سکونتی ارائه شود. به هر ذینفع مبلغی به عنوان حق نگهداری از فرزند تعلق می‌گیرد.

تحصیلات و دوره‌های آموزشی

پیش نیاز‌ها برای دانشجویان خارجی:

بنیاد و ریشه در خواست دانشجویان بیگانه همانند چگونگی بندهای دانشجویان خودی و خارجی می‌باشد. پاسخ دهی، آگاهی رسانی و نهادن آیین نامه‌ها و مقررات پذیرش بر دوش کانون پژوهش دانشجویی می‌باشد.

 • مدارک مورد نیاز، یک مدرک دبیرستان معادل مدرک اتریشی یا اینکه گواهینامه ارزشیابی شده پایان تحصیلات دانشگاهی و دوره پس از دوره متوسطه از موسسات آموزشی می‌باشد. ارزشیابی و معادل سازی مدارک می‌بایست بر اساس قرارداد‌ها و تصمیمات یک مرکز معتبر و بر اساس پرنسیب‌ها و قرار‌های تایید شده بین المللی انجام گردد.
 • گواهی که مربوط به دسترسی مستقیم به دوره مورد نظر از تحصیلات در کشور مربوطه کسب شده باشد. به طور معمول این در مورد متقاضیان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا اعمال نمی‌شود.
 • اطلاعات و دانش کافی آلمانی

شناخت زبان

در اتریش زبان آموزش در بیشتر دانشگاه‌ها آلمانی است. داشتن سواد آلمانی B1 ضروری می‌باشد. دانش کافی زبان آلمانی را می‌توان با یکی از تست‌های زیر را ثابت کرد:

 • دیپلم زبان B2 اتریشی
 • آموزشگاه گوته -مدرک B2 از آموزشگاه گوته
 • تست زبان آلمانی به عنوان زبان خارجی -دست کم سطح nbsp;4
 • برخی امتحانات به رسمیت شناخته دیگر

اگر شما هیچ گونه مدرکی نداشته باشید، می‌توانید در مرکز آزمون و ارزیابی مورد امتحان قرار گیرید.

شما می‌توانید شانس موفقیت خود را در تلاش برای کسب TestDaf اینجا ارزیابی کنید:

هزینه تحصیل دراتریش

هزینه تحصیل در اتریش به طور متوسط در سطح ​​اروپا است. دانشجویان به طور متوسط ​​در حدود ۸۰۰ یورو در ماه برای گذران زندگی نیاز دارند. برای تحصیل در اتریش نیاز به حساب کردن هزینه‌های زیر است:

 • شهریه تحصیلی
 • دیگر هزینه‌های آموزشی
 • هزینه بیمه درمانی
 • هزینه‌های عمومی

هزینه تحصیلی و آموزشی : در اتریش، دانشجویانی که بیش از حد تحصیل آن‌ها ادامه پیدا می‌کند (طول دادن حداقل مدت تحصیل + ۲ ترم) باید هزینه تحصیلی پرداخت کنند. هزینه تحصیلی را همچنین دانشجویان برخی از کشورهای بایستی پرداخت کنند. دانشجویان عضو کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا از پرداخت شهریه معاف هستند.

سایر هزینه‌های تحصیلی: دانشجویان باید هزینه‌های دیگر در طول تحصیل مانند هزینه‌های خرید کتاب، گردش یا تجهیزات کامپیوتری و استفاده از اینترنت را هم در نظر بگیرند.

بیمه بهداشت و درمان: به عنوان دانشجو در اتریش را می‌توان در بیمه پدر و مادر خود و یا هر دو، یا برای تکمیل بیمه بهداشت و درمان دانشجویی راسا اقدام نمود. پیش نیاز بیمه بهداشت و درمان داشتن اجازه اقامت در اتریش است. اگر شرایط برای بیمه درمانی دانشجویی کامل برآورده نشود، ممکن است بیمه کمی گران‌تر تمام شود.

توجه توجه شما بایستی بررسی کنید که بیمه درمانیتان در آلمان معتبر باشد. شهروندان اتحادیه اروپا با کارت بیمهٍ درمانی (EHIC) می‌توانند در اتریش از خدمات بیمه درمانی برخودار شوند.

هزینه‌های عمومی: هزینه‌های عمومی شامل هزینه‌های جانبی مانند خوراک و پوشاک و هزینه اقامتی می‌باشد و همچنین بطور متوسط یک سوم از هزینه‌های تحصیلی را هم در بر می‌گیرد. برای دانشچویان امکانات اقامتی مختلفی وجود دارد که مناسب‌ترین آن‌ها می‌تواند زندگی در یک خوابگاه دانشجویی با خانه‌های مشترک دانشجویی باشد.

خوابگاه دانشجویی ساده‌ترین راه برای ارتباط با افراد جدید و یادگیری زبان است برای هر خانه دانشجویی در اتریش قیمتی بین ۲۰۰ و ۴۰۰ € ذکر شده است:

برای دانشجویان اتریشی زندگی در خانه‌های مشترک دانشجویی (WG) بسیار محبوب است. هر شخصی اتاق مخصوص خودش را دارد که حمام و آشپزخانه مشترک است. هزینه این گونه خانه‌ها بین ۱۵۰ تا ۳۰۰۰ یورو است.

جستجوی WG (خوابگاه) در اینترنت:

کسانی که می‌خواهند در آپارتمان اخنصاصی زندگی کند، بایستی از قبل تمامی جوانب را بدقت بسنجند. هزینه‌ها بستگی به اندازه، استاندار بودن آن و موقعیت آپارتمان کاملاً متفاوت است. همچنین شما باید توجه داشته باشید که برق، گاز، تلفن و اینترنت خود را هم به ثبت برسانید. صاحب خانه می‌تواند در صورت لزوم میزان درآمد شما و یا حتی ودیعه‌ای را هم درخواست کند.

برای پیدا کردن آپارتمان خیلی راحت می‌توانید از طریق اینترنت اقدام کنید:

امکانات برای تامین مالی تحصیل

در پایگاه داده اتریش برای کمک هزینه تحصیلی شما می‌توانید راه‌های تامین مالی مطالعات خود را برای دریافت کمک مالی پیدا کنید: www.grants.at/

اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در اتریش را شما می‌توانید در مرکز بین المللی دانشگاه‌ها (CIU) پیدا کنید.

فرصت‌هایی برای ادامه تحصیل

یادگیری مادام العمر از اهمیت زیادی در سیاست‌های آموزشی اتریش برخوردار است. به منظور کمک به همراهی و آشنایی با تغییرات شنابنده تکنولوژیکی و اقتصادی آموزش حرفه‌ای در نظر گرفته شده است، که برای کمک و مقابله با تغییرات مختلف اجتماعی مهم است.

در اینترنت شما به راحتی می‌توانید در مورد فرصت‌های آموزشی در آلمان اطلاعات به روز کسب کنید:

دانشگاه‌های اتریش

Wien
Universität Wien
Medizinische Universität Wien
Technische Universität Wien
Universität für Bodenkultur Wien
Wirtschaftsuniversität Wien
Veterinärmedizinische Universität Wien
Akademie der bildenden Künste
Universität für angewandte Kunst in Wien
Universität für Musik und darstellende Kunst in Wien
Graz
Medizinische Universität Graz
Technische Universität Graz
Universität Graz (Karl-Franzens-Universität Graz)
Universität für Musik und Darstellende Kunst Graz
Krems
Universität für Weiterbildung Krems (Donau-Universität Krems)
Leoben
Montanuniversität Leoben
Linz
Universität Linz (Johannes Kepler Universität Linz)
Kunst Universität Linz
Salzburg
Universität Salzburg (Paris-Lodron-Universität Salzburg)
Universität für Musik und darstellende Kunst (Mozarteum Salzburg)
Innsbruck
Universität Innsbruck (Leopold-Franzens-Universität Innsbruck)
Medizinische Universität Innsbruck
Klagenfurt
Alpen-Adria-Universität Klagenfurt

Privatuniversitäten Österreichs: www.akkreditierungsrat.at

Fachhochschulen in Österreich: www.fachhochschulen.at

Check Also

اطلاعات ضروری برای زندگی در اتریش

جستجوی خانه برای یافتن آپارتمان به سادگی می‌توان به پایگاه‌های اینترنتی املاک مراجعه کرد. در …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!