fbpx
خانه » کشورها » سویس » ​​​​​​​افزایش رقم پناهجویان از طریق سویس به آلمان

​​​​​​​افزایش رقم پناهجویان از طریق سویس به آلمان

در سه ماه نخست سال روان مهاجرین بیشتر نسبت به زمان مشابه در سال گذشته وارد ایتالیا شده اند. آلمان در نظر دارد مرز خود با سویس را بیشتر کنترول کند.

ورود مهاجرین از سواحل لیبیا و با عبور از بحیره مدیترانه به ایتالیا در چند ماه گذشته به گونه چشمگیر افزایش یافته است. اطلاعات تازه نشان می دهند که رقم تازه واردان در سه ماه نخست سال ۲۰۱۷ در تناسب به زمان مشابه سال گذشته، بالا رفته است. روزنامه آلمانی “ولت ام زونتگ” با استناد به یک نامه وزارت داخله فدرال گزارش داده است که با توجه به این آمار افزایش ۷۰ درصدی در رقم کسانی که از طریق مرزهای خارجی اتحادیه اروپا وارد شده اند، دیده می شود.

این روزنامه بر بنیاد داده های حکومت ایتالیا اظهار داشته است که این رقم در سال جاری به حدود ۲۵۰ هزار مهاجر افریقایی رسیده است. در حالیکه در گذشته قایق های حامل پناهجویان از مصر به سمت اروپا راه می افتادند، حالا بیشتر از ۹۵ درصد این قایق ها از سواحل لیبیا حرکت می کنند.

بسیاری مهاجرین، پس از وارد شدن به خاک اروپا، از طریق سویس وارد آلمان می شوند. وزارت داخله فدرال همچنان علاوه نموده است که در این سال بازداشت شمار کسانی که به گونه غیر قانونی از طریق سویس به این کشور آمده اند، سه برابر افزایش داشته است. به این اساس پولیس فدرال از بازداشت ۱۳۵۰ مسافر غیرمجاز در ماه های جنوری و فبروری سال روان خبر داده است. این رقم در سال ۲۰۱۶ به ۴۰۲ تن بود.

توماس شتروبل وزیر داخله ایالت بادن ورتنبرگ با توجه به تشدید مرز میان سویس و آلمان در گفتگو با “ولت ام زونتگ” گفت: «هنوز این مرز را تحت کنترول بهتر خود داریم، اما روی این که باید کنترول مرز میان ایتالیا و سویس هم تشدید یابد، گفتگو می کنیم». شتروبل در پاسخ به این سوال که آیا در سال جاری بازرسی مرز با سویس را در نظر خواهند داشت گفت که “البته”.

این عضو حزب دموکرات مسیحی همچنان تائید کرد که ایالت بادن وورتنبرگ با “همه توانایی” در برابر پناهجویانی که با تقلب کمک های بیشتر اجتماعی را دریافت کرده اند، وارد اقدام خواهد شد. توماس شتروبل گفت که یک روش او را خیلی آزار می دهد وقتی برخی پناهجویان “تنها زمانی اوراق (ظاهراً مفقود شده) خود را دوباره یافت می کنند که به نحوی در آن پرداخت مالی برای شان مطرح می باشد”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!