خانه » اخبار » فاطمه خاوری: پُلیس به من گفت که این رویداد با تحصن کنندگان هیچ ربطی ندارد

فاطمه خاوری: پُلیس به من گفت که این رویداد با تحصن کنندگان هیچ ربطی ندارد

هفته آینده دادگاه مرد جوانی که با ضرب چاقو یک پُلیس را زخمی کرده‌است، برگزار می‌شود. این جوان ۱۷ ساله مظنون به اقدام به قتل است.

به روز پنج‌شنبه هفته گذشته، یک پُلیس در میدبوریارپلتسن واقع در استکهلم در اثر ضرب چاقو جراحت برداشت. زمانی که این حادثه در میدبوریارپلتسن اتفاق افتاد، جوانان تحصن‌کننده افغان در محل حضور داشتند. فاطمه خاوری، سخنگوی تحصن‌کنندگان جوان افغان، به بخش فارسی|دری رادیوی سویدن اظهار می‌دارد:
– پُلیس به من گفت که این رویداد با تحصن هیچ ربطی ندارد. این حمله در محوطه تحصن رخ نداده و تحصن‌کنندگان این پسر ۱۷ ساله را نمی‌شناسند.

به دادستان این پرونده، دانیل سونی‌سون، زنگ زدیم که نظر وی را در مورد ارتباط فرد مظنون با تحصن جوانان افغان را بدانم. او از ارائه جواب به سوال‌هایم خودداری می‌کند: اکنون بررسی این پرونده در جریان است، من هیچ اطلاعاتی به شما داده نمی‌توانم.

قوانین حفظ اطلاعات محرمانه در سویدن حکم می‌کند که در زمان بررسی پرونده‌های جنایی و قضایی نباید در مورد جزئیات موضوع صحبت شود.

براساس گزارش‌های اولیه بعد از اتفاق این حادثه در روزنامه اکسپرسن، فرد مظنون بیمار روانی‌ست. وکیل اولی فرد مظنون، کارلا پانسر، در این روزنامه اظهار داشته که حالت روانی جوان ۱۷ ساله خیلی خیلی بد است.

برای به‌دست‌اوردن اطلاعات بیشتر در مورد این پرونده با وکیل فرد مظنون، سبستین دوشیتیس، تماس گرفتیم و در مورد جزئیات این قضیه پرسیدم. او می‌گوید: به زودی دادگاه این مظنون برگزار می‌شود، به عوض اینکه من در مورد این قضیه اتفاق‌افتاده صحبت کنم، بهتر است خود او در مورد جزئیات این حادثه حرف بزند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فرد مظنون در جستجوی افرادی می‌شویم که در زمان وقوع حادثه در محل بودند. عید محمد، یکی از تحصن‌کنندگان، اظهار می‌دارد: ما شاهد بسته‌شدن راه‌ها و آمدن تعداد زیاد پُلیس در محل بودیم، ولی از جزئیات این حادثه برای ما چیزی نگفته‌اند.

فرد مظنون اقامت سویدن را دارد، ولی آدرس مشخصی ندارد. دو روز قبل از بازداشت و بعد از دستگیرشدن، فرد مظنون در بخش روانی بیمارستان هودینگه بستری بود.

در حالی که فاطمه خاوری ارتباط داشتن فرد مظنون با تحصن نوجوانان را رد می‌کند، او اضافه می‌کند.
– برای ما مجرم مجرم است و ما از مجرم پشتیبانی نمی‌کنیم. در عین حال ما نمی‌توانیم مسئولیت تمام مردمان دنیا را به عهده بگیریم.

پُلیس و دادستان در حال بررسی و آماده‌کردن مدارک برای برگزاری دادگاه هستند. جوان ۱۷ ساله مظنون به تلاش به قتل است. دادگاه این مظنون به تاریخ ۱۵ سپتمبر برگزار خواهدشد.

Check Also

وزیر کشور بریتانیا: مشکل اقامت مترجمان افغان ارتش حل شد

مترجمان افغان که به ارتش بریتانیا در نبرد با طالبان کمک کرده اند، می توانند …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!