fbpx
خانه » اخبار » اخبار آلمان » هزاران تن در شهر درسدن آلمان بر ضد نژادپرستی مظاهره کردند

هزاران تن در شهر درسدن آلمان بر ضد نژادپرستی مظاهره کردند

از سه سال به این طرف، پیروان “پگیدا” در شهر درسدن آلمان بر ضد مهاجران به جاده ها برآمده اند. روز شنبه راهپیمایی آنان با مخالفت هزاران تن مواجه گردید.

صدای مهاجر له نقل از دویچه وله؛ حدود سه هزار تن در اعتراض به بیگانه ستیزی و نژادپرستی در شهر درسدن آلمان دست به راهپیمایی زدند. تظاهرات آنان بر ضد حرکت های اعتراضی جنبش “پگیدا” صورت گرفته است.
پگیدا مخفف “اروپاییان مهین پرست علیه اسلامی شدن غرب” می باشد که از سه سال به این طرف اغلبآ در ایالت زاکسن آلمان دست به راهپیمایی می زنند.

در این حرکت که زیر نام “قلب به جای حمله” راه اندازی شده بود، مارتین دولیگ معاون نخست وزیر ایالت زاکسن، وزیر علوم و هنر این ایالت و شماری از فرهنگیان و سیاستمداران دیگر نیز شرکت کرده بودند.

دیرک هیلبرت، شهردار درسدن در جریان صحبت های خود خواستار “نشان دادن خطوط قرمز” گردید و “به گونه روشن اذعان کرد آنچه را که در تضاد با قانون اساسی آلمان قرار بگیرد، تحمل نخواهند کرد”. هیلبرت همچنان خاطر نشان کرد که وقتی هر شهروند با اقدامات نژادپرستانه و بیگانه ستیزی روبرو می شود، باید به گونه روشن بگوید که “این درسدن من نیست”. این مقام ایالت نیدرزاکسن خواستار ایجاد فرصت های بیشتر ملاقات میان مردم محل و ملیت های دیگر گردید.

بر بنیاد اظهارات پولیس، بیش از سه هزار پیرو “پگیدا” در سومین سالروز حرکت این جنبش در منطقه موسوم به “درسدن پلاتز” شهر درسدن تجمع کرده بودند. این حرکت برای نخستین بار در خزان سال ۲۰۱۴ عرض اندام نمود و حرکت های خود را در مخالفت به مهاجرین و پناهجویان یکی پی دیگری در نقاط مختلف آلمان به ویژه ایالت زاکسن این کشور راه اندازی کرد. این حرکت توانست پس از ظهور علاقه بیش از ۲۰ هزار تن را به خود جلب کند. در سال ۲۰۱۶ رقم پیروان این حرکت هشت هزار تن گزارش شد، اما در سال جاری افرادی که گرایش به این جنبش داشتند به 5 هزار تن کاهش یافته است.

Check Also

وضعیت رقتبار اخراج شدگان پس از خودکشی یک پناهجو در کابل

به دنبال خودکشی یک تن از اخراج شده‌ها از آلمان، اخراج شدگان دیگر ‌می‌گویند که …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!