خانه » اخبار » مساله مهاجرت در کنفرانس آینده اروپا در روم مطرح شد

مساله مهاجرت در کنفرانس آینده اروپا در روم مطرح شد

در کنفرانس سه روزه درباره آینده اروپا با شرکت صدها نماینده بالارتبه سیاسی و دینی این قاره، موضوع بحران مهاجرت نیز مطرح شد. پاپ رهبر دینی کاتولیک ها حکومت های اروپا را به یک سیاست باز در برابر مهاجرین وادغام آنها فراخواند.

صدای مهاجر به نقل از دویچه وله؛ راینهارد مارکس، کاردینال مونشن، پیش از برگزاری کنفرانس درباره آینده اروپا اعتراف کرد که طبعاً مساله فرار و مهاجرت نیز در میان استقف های اروپا در واتیکان به صورت جدال برانگیز مورد بحث قرار می گیرد. او افزود که اما ما به عنوان کاتولیک ها ” از پاپ پیروی می کنیم.”

کاردینال راینهارد در عین حال رئیس کمیسیون اسقف های اتحادیه اروپا نیز است. همین کمیسیون نیز به شرکت در کنفرانس عمومی در باره آینده اروپا و بحث روی مسایل مهم مطرح در کشور های عضو دعوت کرده بود. در این کنفرانس، افزون بر مقامات بالا رتبه کلیسای کاتولیک، نمایندگان پارلمان اروپا، وزرا و دیپلومات ها نیز شرکت کرده بودند تا مشترکاً در باره “سهم کلیسا در پروژه اروپایی” بحث کنند.

پاپ فرانسیسکوس رهبر دینی کاتولیک های جهان در این کنفرانس گفت که برای ما “مهاجرین بیشتر یک سرمایه هستند تا بار دوش”.

پاپ خطاب به حکومت های اروپا گفت که با درنظر داشت فاجعه مهاجرت نباید فراموش کرد که ما با انسان ها سروکار داریم و نباید این انسان ها را براساس ملاحظات سیاسی، اقتصادی و یا حتی دینی گزینش و ترد کرد.

او افزود که همزمان باید سیاست مهاجرت با “هوشیاری” تنظیم شود و امکانات هر کشور مشخص [در مورد پناه دادن به مهاجرین] در نظر گرفته شود.

پاپ از بستن مرزها به روی پناهجویان انتقاد کرد

پاپ: بحیره مدیترانه نباید به گورستان پناهجویان مبدل گردد

پاپ سیاستمداران اروپا را به یک سیاست باز در قبال مهاجرین و فرهنگ دیگران فراخواند و تاکید کرد که ادغام به معنای ارزش گذاشتن به تفاوت ها است و باید پذیرفت که این تفاوت ها ارزش های اروپایی را غنی می کند.

پاپ در برابر عوام گرایان در کشورهای اروپا هشدار داد که آنها از اعتراض به عنوان پیام استفاده می کنند، بدون آنکه یک بدیل واقعی سیاسی را عرضه کنند.

آنتونیو تایانی، رئیس پارلمان اروپا در این کنفرانس گفت که مردم اروپا انتظار دارند که مقام های سیاسی به مشکلاتی چون مهاجرت، بیکاری و تروریسم پاسخ واضح بدهند.

او در مورد مساله مهاجرت خواهان همکاری های قوی تر اقتصادی با افریقا شد تا شرایط زندگی مردم آن در همان کشور های شان بهبود یابد. او همزمان تاکید کرد که در اروپا نیز نباید در مورد هیچ کسی غفلت شود: “ما به یک بازار اقتصاد اجتماعی نیاز داریم.”

Check Also

نیمه نخست ۲۰۱۸، خونین‌ترین روزها برای غیرنظامیان افغانستان

سازمان ملل متحد در گزارش روز یکشنبه خود اعلام کرد که شش ماهه نخست سال …

One comment

  1. مهاجرت اجباری خیلی بده . امبدوارم واسه هیچ کس پیش نهاد

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!