خانه » اخبار » اخبار آلمان » زمان رسیدگی تقاضاهای پناهندگی در آلمان باز هم طولانی‌تر شده است

زمان رسیدگی تقاضاهای پناهندگی در آلمان باز هم طولانی‌تر شده است

در ابتدای سال، اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان سرعت شگرفی در پیشبرد روند پناهندگی از خود نشان داد. فعلا، کاهش کارمندان در این اداره پیشبرد برنامه ها را کند کرده است. همچنین در دیگر بخش ها نیز کارها به کندی پیش می روند.

صدای مهاجر به نقل از روزنامه آلمانی “نورنبرگر نخریشتن”، اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان (بامف) در ابتدای سال روان میلادی حدود ۵۰ هزار دوسیه پناهندگی را در هر ماه بررسی می کرد. در این اواخر که این روند کند گردیده است، بین ۱۵ تا ۱۸ هزار پرونده در هر ماه رسیدگی گردیده است. اخیراَ پرونده های جدید در عرض دو ماه تکمیل شدند، در حالی که در ماه جنوری برای هر مورد، این اداره تنها حدود یک و نیم هفته نیاز داشت.

این روزنامه به قول یک نامه داخلی از اواسط ماه اکتوبر گزارش داده است که تا پایان سال روان میلادی باید به ۴۴ هزار پرونده رسیدگی صورت گیرد. در پایان ماه سپتمبر، کمتر از ۵۲ هزار دوسیه قدیمی هنوز مورد رسیدگی قرار نگرفته بود که برخی از آنها از سال ۲۰۱۵ اند. علاوه بر این، تقریبا ۴۸ هزار درخواست جدید پناهندگی ثبت شده است. در اصل، باید به همه پرونده ها از سال ۲۰۱۶ تا حال رسیدگی صورت می گرفت.

گزارش روزنامه نشان می دهد که کاهش سرعت به کاهش کارمندان فعلی در اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی مرتبط است. زمانی حدود ۱۰ هزار نفر در این اداره به کار گماشته شده بودند؛ اما در ماه سپتمبر تعداد آنها به حدود هفت هزار و هشت صد نفر کاهش یافت و نیمی از قراردادهای کاری موقتی بودند.

کورس های ادغام نیز به کندی پیش می روند

با توجه به گزارش این روزنامه، کورس های آموزش زبان و ادغام نیز به طور قابل توجهی به کندی پیش می روند. براساس این گزارش، در ماه سپتمبر ۲۸ هزار نفر وارد کورس ادغام شدند که حدود نیمی از تعداد مورد نیاز است. همچنین زمان انتظار شمولیت در این کورس نیز طولانی تر شده است. به طور متوسط ​​بعد از اینکه پناهجو اجازه شمولیت در دوره های ادغام را حاصل می کند، باید حد اقل شش ماه انتظار بکشد تا در یک کورس جا پیدا کند.

بر اساس گزارش روزنامه آلمانی “نورنبرگر نخریشتین”، دست آورد دوره های ادغام نیز آن چنان خوب نبوده است. در ماه سپتمبر، تنها سه هزار شرکت کننده موفق به رسیدن به سطح “B2 ” شدند. شمار زیادی از شرکت کنندگان، دوره های آموزشی را بدون موفقیت به اتمام رسانده اند. ۹ هزار دیگر غیر فعال درجه بندی شدند، به این معنی که آنها ۹ ماه در این دوره ها اشتراک نکرده اند.

Check Also

چند نکته معلوماتی در مورد الحاق خانواده پناهجویان در آلمان

الحاق اعضای خانواده پناهجویان دارای حفاظت فرعی (اقامت یک ساله) در آلمان، از ماه اگست …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!