fbpx
خانه » اطلاعات ضروری » اطلاعات پناهندگی » مهاجرت و پناهندگی به آلمان قسمت اول – ورود

مهاجرت و پناهندگی به آلمان قسمت اول – ورود

برای ورود به آلمان به چه چیز نیاز دارم؟

در صورتیکه شهروند زن/مرد یک کشور عضو اتحادیه اروپا باشید، برای ورود به آلمان به ویزا نیاز نخواهید داشت. اگر در آلمان کار می‌کنید، دوره‌های آموزشی را می‌گذرانید یا می‌خواهید تحصیل کنید، می‌توانید بدون هیچ محدودیتی این کار را انجام دهید. درست مانند هر فرد دیگری که به طور دائم در آلمان زندگی می‌کند، شما باید بعد از نقل مکان در یک آپارتمان نزد دفتر منطقه ثبت نام کنید. با مردم اهل آیسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس مانند شهروندان اتحادیه اروپا برخورد خواهد شد. آنها به ویزا نیاز ندارند و مجاز هستند که در آلمان کار یا تحصیل کنند.

شما می‌توانید اطلاعات بیشتری را در قسمت الزامات ثبت نام و در پورتال خدمات برلین کسب نمایید.

افرادی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیامده‌اند باید برای ورود به آلمان ویزا داشته باشند. با این حال، موارد استثنایی درباره شرایط اخذ ویزا وجود دارد. اگر شما از این شرایط اخذ ویزا معاف هستید، می‌توانید .آن را درفهرست بیابید در این صورت شما مجاز هستید که برای یک مدت شش ماهه تا 90 روز در آلمان بمانید. دوره شش ماهه از روز ورود به جمهوری فدرال آلمان یا به عبارت دیگر به منطقه شنگن آغاز می‌شود. در طول این مدت زمان، شما مجاز هستید تا زمانی اقامت شما از 90 روز تجاوز نکرده است، از آلمان خارج شده و یا وارد این کشور شوید.

شهروندان استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، نیوزلند، کره جنوبی و آمریکا می‌توانند بیش از 90 روز در آلمان بمانند. اگر قصد دارد به طور دائم در آلمان بمانید، می‌توانید پس از ورود مجوز اقامت مرود نیاز را دریافت کنید تا زمانی که قصد کار کردن وجود نداشته باشدف این مورد برای شهروندان آندورا، برزیل، ال سالوادور، هندوراس، موناکو و سن ماریو نیز صدق می‌کند.
شما می‌توانید اطلاعات بیشتری را درباره اقامت و تحت عنوان مجوز اقامت کسب نمایید.

کجا می‌توانم برای دریافت ویزا تقاضا دهم؟

شما باید قبل از ورود به کشور برای دریافت ویزا تقاضا دهید. تقاضای ویزا باید در یک سفارتخانه مربوطه یا در سرکنسولگری جمهوری فدرال آلمان در کشوری که در حال حاضر در آنجا زندگی می‌کنید، ارائه شود. باید یک دلیل منطقی برای اقامت خود داشته باشید تا تقاضای ویزا دهید. ابتدا، از ویزای شما در آلمان به عنوان مجوز اقامت شما استفاده خواهد شد، که برای شروع تحصیل، کار یا برای تقاضای پیگیری ورود اعضای خانواده مهم است.

در اکثر موارد، هزینه ویزا 60.00 یورو است.

زمان اخذ ویزا ممکن است متغیر باشد. این امر به دلیل اقامت برنامه‌ریزی شده شما بستگی دارد. بنابراین شما باید زودتر برای اخذ ویزا تقاضا دهید:

تقاضای ویزا برای اقامت‌های کوتاه‌تر (تا 90 روز)

تقاضای ویزا برای یک اقامت طولانی‌تر

در وبسایت اداره امور خارجه شما تمام نمایندگان خارجی جمهوری فدرال آلمان را خواهید یافت.

یک فهرست از تمام نمایندگی‌ها در سایر کشورها در آلمان نیز در وبسایت اداره امور خارجه ارائه شده است.

Check Also

انواع کیس‌ های پناهندگی

تعریف پناهنده بر اساس معاهده ژنو، پناهنده به شخصی اطلاق می‌شود که دچار ترس موجه …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!