خانه » اخبار » مخالفت سازمان عفو بین الملل با اخراج اجباری پناهجویان افغان از آلمان

مخالفت سازمان عفو بین الملل با اخراج اجباری پناهجویان افغان از آلمان

به گزارش خبرگزاری کاتولیک آلمان قرار است بتاریخ ۶ ماه دسمبر گروه دیگری از پناهجویان افغان از آلمان اخراج شوند. عفو بین الملل مخالفت اش را با این تصمیم دولت آلمان اعلام کرده است.

خبرگزاری کاتولیک آلمان یا (که. ان.دی) به نقل از سازمان عفو بین الملل گزارش داده که قرار است به تاریخ ۶ ماه دسمبر یک روز قبل از نشست وزرای داخله ایالت های آلمان در شهر لایبزیک، ۵۰ تن از شهروندان افغان به کابل بازگردانده شوند. براساس آمار عفو بین الملل از ماه اکتوبر ۲۰۱۶ تاکنون ۱۳۲ تن از پناهجویان افغان که درخواست پناهندگی شان رد شده بود، از آلمان اخراج شده اند. این سازمان روز جمعه در برلین اعلام کرده که اخراج به افغانستان با توجه به وضعیت فعلی امنیتی این کشور نقض قوانین بین المللی وغیر مسئولانه است.

در همین حال بر اساس گزارش خبرگزاری آلمان (دی.پی.ای) قرار است یکی از افغان هایی که اشتباهاً به افغانستان اخراج شده بود، در روزهای آینده دوباره به آلمان بازگردانده شود. 

Afghanistan Anschlag auf Nato-Konvoi in Kabul (picture-alliance/AP/dpa/M. Hossaini)

 کنوانسیون حقوق بشر اروپا فرستادن افراد را به کشورهایی که در آنان امکان خطرجانی وجود داشته باشد، منع می کند. سال گذشته حدود ۱۱ هزارو ۵ صد تن در افغانستان کشته و یا زخمی شده اند.

همچنان از آغاز سال روان میلادی تا ماه سپتمبر بیش از ۸ هزار تن دراین کشور قربانی خشونت ها شده اند.  

NA/rr (KNA/DPA)

 

DW.COM

 

Check Also

نیمه نخست ۲۰۱۸، خونین‌ترین روزها برای غیرنظامیان افغانستان

سازمان ملل متحد در گزارش روز یکشنبه خود اعلام کرد که شش ماهه نخست سال …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!