fbpx
خانه » اخبار » بهرمندی 4200 پناهجو در سوئیس از پروسه الحاق خانواده

بهرمندی 4200 پناهجو در سوئیس از پروسه الحاق خانواده

آمارها نشان میدهد که سال گذشته حدود 4200 پناهنده در سوئیس از پروسه الحاق خانواده بهرمند شده اند. که در این میان تعدادی اندکی (67 مورد) مربوط دارندگان F می شود. بیشترین کسانیکه توانسته اند فامیل شانرا بیاورند شهروندان اریتریا، سوریه و سریلانکا می باشند. به اساس این آمارها پروسه درخواست پناهندگی نسبت به سالهای قبل کاهش یافته ودر مقابل الحاق خانواده بشدت افزایش، طوریکه درسالهای اخیر بی پیشینه بوده است.

حالا حزب SVP در صدد مشکل تر کردن الحاق خانواده برای دارندگان F است. طبق قانون دارندگان B از حمایت های لازم برای الحاق خانواده برخوردار است، درحالیکه دارندگان ایف بشرط انتظار سه ساله و عدم وابستگی به کمک های اجتماعی( سوسیال) می توانند فامیل شانرا بیاورند. 

حزب SVP در پالمان سوئیس خواستار به تعلیق درآمدن الحاق خانواده برای دارندگان FF به مدت سه سال شده و گفته است که بعد از سه سال وضعیت باید دوباره مورد ارزیابی قرار بگیرد. همچنان یک نماینده این حزب اضافه کرده است که دارندگان ایف باید در صورت ممکن هرچه عاجل سوئیس را ترک کنند واگر فامیل شانرا بیاورند و بعد از چند سال هرگز سوئیس را ترک نخواهند کرد.

این درحالیست که رئیس حزب سبزها در برابر این درخواست حزب SVPP واکنش نشان داده و گفته است که دارندگان F از مناطق جنگ زده وتحت سلطه دیکتاتورها به اینجا آمده اند والحاق خانواده یک امر معمول و طبیعی است و حزب SVP نباید این مسئله را سیاسی نماید. رئیس حزب سبزها همچنان اضافه کرده است که شرایط دارندگان F به اندازه کافی مشکل است و مشکل تر کردن اش غیر ضروری می باشد.

 

Check Also

یک پناهجوی ایزیدی سهواً از آلمان به روسیه اخراج شده است

اداره مهاجرت آلمان یک پناهجوی ایزیدی را که درخواست پناهندگی‌اش رد شده بود، اشتباهاً به …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!