fbpx
خانه » اخبار » رهبر حزب تازه تاسیس «آلترناتیو برای سوئد»: اداره مهاجرت را تبدیل به اداره بازگشت خواهیم کرد

رهبر حزب تازه تاسیس «آلترناتیو برای سوئد»: اداره مهاجرت را تبدیل به اداره بازگشت خواهیم کرد

رهبر حزب تازه تاسیس «آلترناتیو برای سوئد»: اداره مهاجرت را تبدیل به اداره بازگشت خواهیم کرد

 هشدارهای پیاپی جامعه مدنی سوئد در رابطه با اینکه جدی نگرفتن و بی اعتنایی به نارضایتی عمومی نسبت به سیاست مهاجرتی سوئد ممکن است منجر به ظهور احزاب افراطی در صحنه سیاسی کشور شود اینک به حقیقت پیوسته است.

به گزارش خبرگزاری ت ت سوئد روز دوشنبه ( مارس حزب تازه تاسیس «آلترناتیو برای سوئد» به رهبری «گوستاو کاسل استراند» موجودیت خود را اعلام نمود.

آقای گوستاو کاسل استنراند در نخستین بیاناتنش پس از اعلام موجودی حزب تحت رهبری خود گفت که علیرغم اینکه تنها شش ماه به انتخابات سراسری در روز ۹ سپتامبر مانده است اما او اطمینان دارد که حزبش از شانس خوبی جهت کسب حداقل ۴ درصد از آرا که جهت ورود به پارلمان لازم است خواهد شد.

شایان ذکر است که گوستاو کاسل استراند رهبر این حزب تازه تاسیس به همراه چند چهره دیگر از جمله «ویلیام هاهنه» قبلا از اعضای شاخه جوانان حزب دمکراتهای سوئد بودند. اما این دو به همراه تعدادی دیگر بواسطه عقاید افراطی خود چندی پیش از سازمان جوانان حزب دمکراتهای سوئد اخراج شدند.

جیمی اوکه سون رهبر حزب دمکراتهای سوئد همزمان با اخراج این دو از حزب گفته بود که «گوستاو کاسل استراند و ویلیام هاهنه دارای عقاید نژادپرستانه و راسیستی هستند و جایی در حزب دمکراتهای سوئد ندارند.»

آقای گوستاو کاسل استراند بیانات رهبر حزب دمکراتهای سوئد در رابطه با راسیست بودن خود را «بچگانه» خواند.

 

گوستاو کاسل استراند رهبر حزب تازه تاسیس آلترناتیو برای سوئد

ایندو نفر اینک با تاسیس حزب جدید خود «آلترناتیو برای سوئد» تنها شش ماه مانده به انتخابات پارلمانی سوئد وارد صحنه سیاسی کشور شده اند.

در وب سایت حزب «آلترناتیوبرای سوئد» از جمله آمده است که این حزب مایل است که اداره مهاجرت را منحل کرده و بجای آن یک «اداره بازگشت» تاسیس کند.

در وب سایت حزب «آلترناتیو برای سوئد» همچنین آمده است که همه اقامت های صادر شده پس از سال ۲۰۰۰ می بایست مورد بررسی مجدد قرار بگیرد.

در بخش دیگری از سیاست های حزب آمده است که «به مهاجرینی که موفق به دریافت تابعیت سوئدی شده اند اما به فکر بازگشت به وطن خود هستند در صورت پس دادن تابعیت سوئدی و تضمین اینکه هرگز به سوئد باز نخواهند گشت کمک هزینه های سخاوتندانه ای پرداخت خواهد شد.»

«توقف کامل پذیرش پناهنده» و «سخت کردن هر چه بیشتر زندگی در سوئد با استفاده از کمکهای اجتماعی» از دیگر برنامه های این حزب تازه تاسیس است.

گوستاو کاسل استراند رهبر حزب ضمن انتقاد شدید به سیاستهای مهاجرتی دیگر احزاب کشور گفت که «زمان آن رسیده است که مهین خود را پس بگیریم.»

شایان ذکر است که تنها سه روز پس از تاسیس این حزب بیش از یک میلیون کرون کمک مالی از سوی شهروندان به آن پرداخت شده است.

ظهور این حزب تازه تاسیس به هیجان انتخابات روز ۹ سپتامبر پیش رو باز هم اضافه خواهد کرد، انتخاباتی که سرنوشت سازترین در تاریخ نوین سوئد خوانده شده است.

Check Also

یک پناهجوی ایزیدی سهواً از آلمان به روسیه اخراج شده است

اداره مهاجرت آلمان یک پناهجوی ایزیدی را که درخواست پناهندگی‌اش رد شده بود، اشتباهاً به …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!