fbpx
خانه » اخبار » علمای سه کشور حملات انتحاری را در تضاد با اصول اسلامی خواندند

علمای سه کشور حملات انتحاری را در تضاد با اصول اسلامی خواندند

اجلاس علمای دین از افغانستان، پاکستان و اندونیزیا در مورد صلح و ثبات در افغانستان پایان یافت. شورای عالی صلح افغانستان گفت که علمای این سه کشور از شورشیان طالبان خواستند تا پیشنهادات صلح حکومت افغانستان را بپذیرد و به جنگ در این کشور پایان دهد. اجلاس علمای این سه کشور حملات انتحاری را در تضاد با اصول اسلامی خواند.

 

گروهی از عالمان دین از جمهوری اسلامی افغانستان، جمهوری اندونیزیا و جمهوری اسلامی پاکستان در شهر بوگور اندونیزیا اجلاسی برگزار کردند تا روی تهدیداتی بحث کنند که مسلمان در افغانستان و دیگر نقاط جهان به آن ها مواجه اند.

در اعلامیه مشترکی که از سوی علمای این سه کشور پس از نشست شان نشر شده، آمده است که نیاز مبرم کشورهای اسلامی صلح و ثبات است. در این اعلامیه آمده: «ما از تأمین صلح و رفاه در افغانستان به صورت کلی حمایت می کنیم و به شکل خاص بحث های خویش را طوری متمرکز می سازیم که علما چگونه می توانند جهت رسیدن به صلح، فضای مساعد صلح را به میان بیاورند».

در این اعلامیه ۱۲ ماده ای که در آن مکرراَ به آیاتی از قرآن استناد شده، همچنان گفته شده که مسلمانان در سراسر جهان از تروریسم آسیب جدی دیده اند و هویت شان خدشه دار شده است. این اعلامیه افزوده است: «ما یک بار دیگر پافشاری می نماییم که خشونت و تروریسم باید با هیچ دین، ملت، تمدن و قوم ارتباط داده نشود، چون افراطیت خشونت بار و تروریسم که در آن حملات انتحاری و خشونت علیه افراد ملکی شامل می باشد، در تصادم با اصول دین مقدس اسلام قرار دارد». دویچه وله با محمد اسماعیل قاسمیار عضو ارشد هیات اجرائیه شورای عالی صلح مصاحبه کرده است.

 

Check Also

یک پناهجوی ایزیدی سهواً از آلمان به روسیه اخراج شده است

اداره مهاجرت آلمان یک پناهجوی ایزیدی را که درخواست پناهندگی‌اش رد شده بود، اشتباهاً به …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!