fbpx
خانه » اخبار » نامزدهای افغان‌تبار در راه پارلمان سوئد

نامزدهای افغان‌تبار در راه پارلمان سوئد

 

جوانان افغان‌تبار ساکن سوئد خود را برای حضور و شرکت در فعالیت‌های سیاسی این کشور آماده می‌کنند

نهم سپتامبر انتخابات عمومی سوئد برگزار می‌شود. در این انتخابات، مردم نمایندگان مورد نظر خود از احزاب مختلف را برای پارلمان و شوراهای شهر و استان انتخاب می‌کنند.

از چند دوره‌ی گذشته بر شمار نمایندگان خارجی تبار در پارلمان و شوراهای شهر و استان افزوده شده است. در دوره‌ی کنونی، تعداد نمایندگان خارجی‌تبار برای نمونه در پارلمان ۲۷ نفر است که از این تعداد ۸ نفر ایرانی‌تبارند.

اینک، برای نخستین بار چند نامزد افغان‌تبار نیز برای پارلمان و شوراهای شهر و استان نامزد شده‌اند. این درحالی ست که شمارزیادی از پناهجویان افغان به ویژه نوجوانان تنها، شرایط لازم برای شرکت در انتخابات یعنی داشتن هجده سال تمام، داشتن شهروندی سوئد یا بیش از سه سال اقامت در این کشور را ندارند.

از نامزدهای افغان‌تبار می‌توان ازجمله از مریم اصغری و جمیل بَرَک‌زای از حزب سوسیال‌دموکرات و نعیم یوسفی از حزب چپ نام برد.

نعیم یوسفی که از سال ۲۰۰۶ در سوئد زندگی می‌کند، در دوره‌ی گذشته به عنوان نماینده‌ی حزب چپ در شورای شهر سکیلس‌تونا انتخاب شده بود. او در این دوره، برای پارلمان و نیز شورای شهر نامزد شده است. او در گفتگویی با بخش فارسی/دری رادیو سوئد، ازجمله از تاثیر خانواده در گرایش خود به سیاست گفته است.

Check Also

یک پناهجوی ایزیدی سهواً از آلمان به روسیه اخراج شده است

اداره مهاجرت آلمان یک پناهجوی ایزیدی را که درخواست پناهندگی‌اش رد شده بود، اشتباهاً به …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!