fbpx
خانه » اخبار » ویزۀ کار جدید آسترالیا با امکان دریافت اقامت دایمی
An Australian passport pictured in Brisbane, Thursday, July 25, 2013. (AAP Image/Dan Peled) NO ARCHIVING

ویزۀ کار جدید آسترالیا با امکان دریافت اقامت دایمی

وزارت مهاجرت و شهروندی استرالیا ویزۀ جدیدی را معرفی کرده که به کارفرمایان مناطق از پیش تعیین شده امکان می‌دهد کارگران مورد نیازشان را از کشورهای دیگر استخدام کنند.

حکومت استرالیا این ویزه را که به نام «قرارداد مهاجرت به مناطق تعیین شده» (Designation Area Migration Agreements) یاد می‌شود، برای جذب مهاجران در مناطق اطراف شهرهای بزرگی چون سیدنی و ملبورن ایجاد کرده است.

این ویزه به کارفرمایان اجازه می‌دهد در صورتی که قادر به استخدام کارگران محلی نباشند، کارگران خارجی را با شرایط آسانتر استخدام کنند.

Ali is cooking kebab in his restaurant
علی یک پناهجوی هزاره است که از پنج سال به این‌سو در منطقۀ گریفیت ایالت نیو ساوت ولز زندگی می‌کند و رستورانتی دارد به نام «دوستی افغان»

 

دیوید کولمن، وزیر مهاجرت و شهروندی آسترالیا روز دوشنبه اعلام کرد، کارگرانی که این ویزه را دریافت می‌کنند، در آینده می‌توانند به صورت دایمی در کشور اقامت گزینند.

در حال حاضر تنها نورتن تریتوری (آسترالیای شمالی) و منطقۀ وارنمبول (Warrnambool) ایالت ویکتوریا شامل این برنامه هستند، اما قرار است مناطق بیشتری در سوت آسترالیا (استرالیای جنوبی)، کوینزلند و نیو ساوت ولز نیز در این لیست اضافه شوند.

بسم‌الله رضایی، وکیل مدافع و مهاجرت به اس‌اس‌بی گفت که براساس این برنامه، حکومت‌های ایالتی و مرکزی مناطقی را که دچار کمبود نیروی کاری هستند، شناسایی و وارد این برنامه می‌سازند.

 آقای رضایی می‌گوید، کارگرانی که این ویزه را دریافت می‌کنند، با سخت‌گیری معمول ویزۀ کارگران تخصصی در بخش‌های مهارت‌های کاری و امتحان زبان انگلیسی روبه‌رو نمی‌شوند.

به گفتۀ این وکیل مهاجرت، «در خود ویزه کدام شرایط خاصی وضع نکرده اند که فقط دارندگان پاسپورت خاص یا تابعین کشور خاص می‌توانند اقدام بکنند» و دارندگان پاسپورت افغانستان نیز می‌توانند این ویزه را دریافت کنند.

 

 

 

 

Check Also

قونسل افغان: وضعیت مهاجران غیرقانونی در ترکیه وخیم است

اخیراَ در نتیجه واژگون شدن دو قایق حامل پناهجویان افغان ۱۲ تن به شمول زنان …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!