fbpx
خانه » اخبار » محکمه‌ای در آلمان گرداننده سایت غیرقانونی ضد مهاجرت را محکوم کرد

محکمه‌ای در آلمان گرداننده سایت غیرقانونی ضد مهاجرت را محکوم کرد

یک فعال راستگرا در آلمان به این خاطر که به مردم اصرار می کرد در مقابل مهاجران مسلح شوند، محاکمه شد. قاضی محکمه گفت که او برای فروش سلاح های غیرقانونی اش از احساسات نژادپرستانه استفاده کرده است.

Screenshot Webseite Migrantenschreck.ru
نمایه‌ای از وب‌سایت سلاح‌فروشی ضد مهاجرت «وحشت مهاجران»

محکمه ای در آلمان یک فعال راستگرای تندرو را به جرم فروش غیرقانونی ۱۶۷ میل سلاح از طریق یک وبسایت ضد مهاجرت، محکوم کرد. 

ماریو ار. به دو سال و ده ماه زندان محکوم شد و به خاطر فروش غیرقانونی سلاح های گرم، اموالش به ارزش ۹۹۱۰۰ یورو ضبط شد.  

این شهروند ۳۵ ساله آلمانی گرداننده یک وب سایت به نام «Migrantenschreck» بود که ترجمه تحت الفظی آن «وحشت مهاجران» می‌شود. او در این وب سایت با اصرار از مردم می خواست که «علیه آوارگان مسلح شوند».

او از طریق این وبسایت تفنگچه های گازی می فروخت که گلوله های پلاستیکی با سرعت بالا شلیک می کردند. افزون بر این از طریق این سایت نوعی سلاح به نام کمان های صلیبی، مهمات پلاستیکی و سلاح های مشابه می فروخت. افزون براین در این وب سایت قصه های جنجالی ضد مهاجرت نشر می شد. 

در این وب سایت، مردان در فلم های ویدیویی آموزشی دیده می شوند. آن ها با سلاح به سوی تخته‌هایی شلیک می کنند که مهاجران و یا سیاستمداران بلندپایه آلمانی به شمول انگلا مرکل بر روی آن نقاشی شده است. در این وب سایت که حالا بسته شده است، اعلام می شد: «از خودتان و خانواده تان محافظت کنید». 

بر بنیاد این اتهام، ماریو ار. طی ماه های می تا نومبر سال ۲۰۱۶، به خریداران در آلمان سلاح فروخته است. این سلاح ها در مجارستان خریداری شده بودند و مالکیت آن ها در این کشور قانونی بود، اما در آلمان نیاز به اجازه رسمی داشتند. 

ماریو ا. به جرم اش اعتراف کرد، اما بر این اصرار داشت که از قانون آلمان بی اطلاع بوده است. اما قاضی گفت که فرد متهم «به نحوی بسیار موذیانه» از احساسات نژادپرستانه استفاده کرده است. متهم هنوز می تواند علیه این حکم درخواست تجدید نظر بکند. او در سال ۲۰۱۶ در بوداپست بازداشت شد. 

Me, af (cw/aw (AFP, AP, dpa)

 

Check Also

قونسل افغان: وضعیت مهاجران غیرقانونی در ترکیه وخیم است

اخیراَ در نتیجه واژگون شدن دو قایق حامل پناهجویان افغان ۱۲ تن به شمول زنان …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!