fbpx
خانه » کشورها » سویس » قوانین پناهندگی کشور سوئیس

قوانین پناهندگی کشور سوئیس

کشور سوئیس

این کشور ۷٫۵ میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع دارد. سوئیس کشوری است به صورت جمهوری فدرال و از ۲۶ ایالت تشکیل شده‌است که «کانتون» خوانده می‌شوند.

پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در این کشور با ۳۹٬۰۰۰ دلار برای هر نفر از بالاترین‌ها در جهان است.

سوئیس کشوری چندزبانه است و در آن چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش به رسمیت شناخته می‌شوند.

سوئیس دارای سابقهٔ طولانی بی‌طرفی در مناسبات جهانی است، به طوری که این کشور از سال ۱۸۱۵ تاکنون وارد هیچ جنگی نشده‌است. این کشور مقر بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی چون صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی است. یکی از دو دفتر اروپای سازمان ملل نیز در این کشور و در شهر ژنو قرار دارد.

تاسیس کشور سوئیس در تاریخ ۱ اوت ۱۲۹۱ ذکر می‌شود و این روز در سوئیس تعطیل ملی است.

 

قوانین پناهندگی در کشور سویس

قانون پناهندگی سوئیس، چگونگی اعطای پناهندگی را تعیین می کند، موقعیت حقوقی پناهندگان و انواع دیگر حمایت موقت و بشردوستانه را تعریف میکند و بازگشت پناهجویان را هدایت می کند. قانون پناهندگی سوئیس بر اساس قوانین بین المللی است.

تعریف واژه پناهنده

 1. پناهندگان کسانی هستند که در کشور خود و یا در آخرین کشور محل اقامت خود در معرض آسیب جدی هستند یا به علت نژاد ، مذهب ملیت ، عضویت در یک گروه اجتماعی و یا اعتقادات سیاسی ترس واقعی از آسیب جدی دارند.
 2. ” آسیب جدی” یعنی: تهدید خطرناک زندگی ، جسم و یا آزادی ، یا درمان بیماری ای که باعث فشار غیر قابل تحمل روانی شده است. توجه ویژه به دلایل خاص برای ،خلاصى جستن به زنان داده شده است.

تعریف بالا در ماده 3 از قانون پناهندگی سوئیس معین می کند چه کسانی ممکن است به عنوان پناهنده به رسمیت شناخته شوند. تعریف پناهنده بر اساس کنوانسیون 1951 ژنو است، توافقنامه مهم بین المللی امضا شده توسط سوئیس و 143 کشور دیگر.

سوئیس همچنین ازامضا کنندگان کنوانسیون حقوق کودک است، که معین می کند که با پناهنجویان جوان چگونه باید رفتار شود.

الزامات ورود و اقامت

۱- دولت سوئیس هنوز عضو اتحادیه اروپا وقرار داد شنگن نمی باشد واخذ روادید جداگانه ضروریست و مقررات خاص خودش را دارد که غالبا درهر استان متفاوت است.

۲- دولت سوئیس هیچ گونه روادید توریستی را بدون داشتن دعوتنامه از بستگان درجه یک در این کشور برای اتباع ایرانی صادر نمی نماید.

۳- باتوجه به مقررات جدید دولت سوئیس، افرادی که بصورت گردشگر وارد این کشور میشوند، هیچگونه شانس اخذ اقامت، کار وادامه تحصیل را ندارند و درصورت اقامت غیر مجاز دستگیر و به اردوگاههای ویپه پناهندگان فرستاده می شوند. پس از طی دوره زندانی، که دوران سختی برای فرد خاطی از نظر روحی است، وی به کشور مبداء بازگردانده میشود.

۴- هزینه روادید این کشور برای اتباع جمهوری اسلامی به ترتیب عبارت است از:

ملی ۵۵ فرانک سوئیس

۵- هزینه همراهان ۱۶ تا ۱۸ سال نصف این مقدار می باشد، همچنین در صورت تمایل فرد به تسریع پروسه صدور روادید ۵۰ درصد هزینه روادید اضافه خواهد شد.

۶- هزینه های پرداخت شده در صورت رد درخواست متقاضی، غیر قابل استرداد می باشد.

درخواست پناهندگی در سوئیس

در سوئیس ، اداره فدرال برای مهاجرت مسوول فرایند پناهندگی است. مراکز ثبت نام این اداره در بازل، کیاسو، کرویزلینگن و ولورب می باشند که متقاضیان پناهندگی باید آنها مراجعه کنند.
در طول فرایند پناهندگی، مقامات کانتون مسوول تهیه تسهیلات و آموزش و کمک های رفاهی به پناهجویان می باشند..
موضوعات > پناهندگی > فرایند پناهندگی > درخواست پناهندگی
درخواست پناهندگی

کسانی که به دنبال پناه در برابر آزار و اذیت در سوئیس هستند باید درخواست خود را به مراکز ثبت نام و طی مراحل (CEP) از اداره فدرال برای مهاجرت (ODM) که در Basel، Chiasso ، Vallorbe و Kreuzlingen هستند ارائه دهند.
متقاضی پناهندگی که با هواپیما وارد سوئیس میشوند باید در منطقه ترانزیت فرودگاه باقی مانده و تقاضای خود را مستقیم به پلیس فرودگاه ارائه کنند.
در آنجا اطلاعات آنها ثبت و از آنها عکس گرفته میشود، از آنها اثر انگشت گرفته شده و مدارک هویت آنها ضبط میگردد. مصاحبه مختصر اولیه در خصوص سفر و دلایل ترک کشور انجام میگردد.
-تمام دلایلی که شما کشور خود را ترک کرده اید را ارائه دهید.
-اگر شما تجربه چیزی دارید که ترجیح می دهید که در مقابل مرد یا زن حرف نزنید، آنرا بگویید.
-توضیح دهید که چرا نمی توانید مدارک هویت ارائه کنید.
-اگر در طول مصاحبه چیزی را نفهمیدید همان جا اعلان کنید.
-بعد از مصاحبه شما باید برگه ای که جزییات مصاحبه در آن ثبت شده را امضا کنید. با دقت چک کنید که پاسخ شما به درستی ثبت شده و توجه کنید که همه چیز را که گفته اید به درستی نوشته شده است.
در صورت شک و تردید در خصوص مطالب اراده شده توسط متقاضی، اقداماتی انجام میگیرد مانند آزمون زبان ، سوالات تکمیلی در باره هویت و محل اقامت قبلی و یا اطلاعات مربوط به سن پرسیده میشود.
پس از این مراحل اولیه ، در مورد ادامه روند تصمیم گرفته میشود
-بلافاصله پس از مصاحبه متقاضی پناهندگی پاسخ درخواست پناهندگی خود و اقامتشان در سوئیس را دریافت میکنند.
-در مورد یک مصاحبه تکمیلی مفصل تر در مرکز ثبت نام و دادرسی تصمیم گرفته میشود.
-اگر تصمیم سریع امکان پذیر نمی باشد ، پناهجویان به کانتون ها فرستاده میشوند. مقامات مسئول کانتون برای برگزاری جلسات تفصیلی در تاریخ های بعدی تصمیم گیری میکنند.
برای طول مدت اقامت خود ، متقاضی پناهندگی مجوز اقامت N دریافت میکند که در داخل مرزهای سوئیس معتبر است.

شورای پناهندگی سوییس یک سازمان غیر دولتی است که از گروه ها و انجمن های مختلف و موسسات خیریه (مثل کریتاس، CRS, VSJ EPER, OSEO, صلیب سرخ سوییس، فدراسیون جوامع یهودی سوئیس) که به پناهندگان کمک می کنند تشکیل شده است.
شورای پناهندگان سوییس از حقوق پناهندگان و پناهجویان در سطح ملی و بین المللی دفاع میکند.
در سوئیس، فرایند پناهندگی خیلی سختگیرانه و پیچیده است. اهمیت دانستن قوانین پناهندگی و صحیح پر کردن فرم ها در اینست که جواب ممکن است بین مثبت و اخراج از سوئیس تغییر کند.
در سوئیس پناهجو، پناهنده، موقتا پذیرفته شده، رد شده یا مهاجر بدون مدرک ممکن است با شرایط پیچیده مختلف مواجه شوند. شما باید نامه های اداری را با دقت بخوانید و به جزئیات دقت کنید.

Top of Form

 

تغییرات در قوانین پناهندگی اتحادیه‌ی اروپا

طبق تصمیم کمیسیون اتحادیه اروپا، پناهجویان در آینده پس از ۶ ماه، اجازه‌ی کار دریافت می‌کنند. برخی کارشناسان با این تغییرات مخالف‌اند. تفاوت‌ وضعیت بازار کار در کشورهای عضو ، یکی از دلایل این مخالفت است.

قوانین پناهندگی در کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا را می‌توان از نظر ناهماهنگی به لحاف چهل تکه تشبیه کرد؛ هر کدام از ۲۷ کشور عضو اتحادیه، قانون و مقررات ویژه‌ی خود را دارد. مقرراتی که با همه‌ی ناهمگونی، در یک اصل مشترک‌اند: قربانیان خشونت و فشار، کسانی که ناچار به ترک کشورشان شده‌اند، در کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا از حق حفاظت برخوردارند.

 

ژاک بارو (Jacques Barrot) کمیسر دادگستری (حقوقی) اتحادیه‌ی اروپا معتقد است که این ناهماهنگی در قوانین، بی‌عدالتی در حق متقاضیان پناهندگی است. بارو برای نمونه دو کشور سوئد و یونان را مقایسه می‌کند و می‌گوید : « سوئد یک پناه‌جوی عراقی را به احتمال بسیار زیاد می‌پذیرد ولی یونان نه.»

پیشنهادهای تازه‌ای که اتحادیه‌ی اروپا در بروکسل با آنها موافقت کرد، هیچ‌گونه تغییری در اصل بنیادین پذیرش پناهجو نمی‌دهند. با وجود این، کمیسر حقوقی اتحادیه اروپا به دنبال تعریف استانداردهای حداقل در برخورد با متقاضیان پناهندگی در تمامی کشورهای عضو اتحادیه است. رسیدگی منصفانه و انسانی به مسائل پناهندگان هدف تمامی این تغییرات است.

دریافت اجازه کار پس از ۶ ماه

بر همین اساس باید به پناهندگان پس از گذشت ۶ ماه اجازه‌ی کار داده شود. در آلمان تا کنون متقاضیان پناهندگی، پس از گذشت ۱۲ ماه اجازه‌ی کار دریافت می‌کردند. مانفرد وبر (Manfred Weber) یکی از سخنگویان سیاست حقوقی حزب سوسیال مسیحی آلمان (CSU) در پارلمان اروپا، از مدافعان مقررات موجود در رابطه با کار پناهندگان است. به اعتقاد او، در هر کدام از کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا، وضعیت ویژه‌ای بر بازار کار حاکم است که با دیگر کشورها متفاوت است. به نظر وبر، وضع مقررات یکسان برای همه‌ی کشورها، به معنای محدود کردن انعطاف‌پذیری این کشورهاست.

تغییرات پیشنهادی در قوانین مربوط به پناه‌جویان

دولت آلمان در گذشته پیوسته با دخالت بروکسل در امور مربوط به پناهندگان در کشورش، مخالفت کرده است. این کشور اما با تغییر در مقرراتی که به آسان‌کردن شرایط پذیرش پناهندگان منجر می‌شوند موافق است.

چند نمونه‌ از پیشنهادات برای تغییر در قوانین مربوط به پناهندگان به شرح زیر است:

– حق برخورداری از مراقبت‌های روانشناختی برای قربانیان شکنجه،

– عدم اسکان زنانی که مورد سوء استفاده‌ی جنسی قرار گرفته‌اند با مردان پناهنده در یک مکان،

– فراهم آوردن امکانات حقوقی بیشتر برای دفاع از حقوق پناهجویان

یکی دیگر از مواردی که در بروکسل بر سر اصلاح آن اندیشیده می‌شود، نحوه‌ی تقسیم پناهجویان در کشورهای عضو اتحادیه است. از سوی دیگر به گفته‌ی بارو، با تغییر مقرراتی که بر اساس آن، کشور میزبان، صلاحیت رسیدگی به امور پناهجو را داراست، ممکن است در آینده برخی صلاحیت‌ها در این مورد به اتحادیه‌ی اروپا واگذار شود.

پیشنهادات بارو، کمیسر حقوقی اتحادیه‌ی اروپا، به احتمال زیاد آغاز یک سری تغییرات حقوقی در رابطه با پناهجویان در اتحادیه‌ی اروپاست.

پس از آن که مجلس اعلای سوئیس اصلاح بخشی از قوانین این کشور در خصوص اعطای پناهندگی از طریق سفارتخانه های سوئیس در خارج از کشور را به تصویب رساند، پارلمان نیز روز چهارشنبه تصمیم گرفت امکان ارائه درخواست را از این طریق حذف کند.

بر اساس قوانین جدید پناهندگی، که از ابتدای پائیز یا اوایل سال دو هزار و سیزده در سوئیس به اجرا در خواهد آمد، پناهجویان خارجی نمی توانند با مراجعه به سفارتخانه های سوئیس درخواست پناهندگی بدهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ژنو، شورای ملی – مجلس عوام سوئیس – همچنین تصمیم گرفت آن دسته از پناهجویانی که مرتکب خلاف یا بزه شده اند، در مراکزی ویژه اسکان بیابند تا از آزادی عمل آنان جلوگیری شده و نتوانند از محدوده ای تعریف شده پا فراتر بگذارند.

بر اساس محدودیتی دیگر، که باید به تصویب اعضای مجلس اعلا نیز برسد، پناهندگان با محدودیتهایی در دعوت از بستگانشان به سوئیس روبرو خواهند شد. بدین ترتیب که تنها همسر و فرزندانی که به سن قانونی نرسیده اند، می توانند به فردی که با پناهندگی اش موافقت شده، ملحق شوند.

تصویب این مقررات با مخالفت برخی از احزاب چپ سوئیس مواجه شد. به گفته یکی از نمایندگان پارلمان سوئیس از حزب سبز ها، افرادی که با پناهندگی آنان موافقت شده است، با قرار گرفتن در کنار خانواده بهتر می توانند به زندگی عادی در سوئیس بپردازند.

نماینده دولت در مباحث مربوط به قوانین پناهندگی پارلمان نیز با اعمال محدودیت برای خانواده پناهندگان مخالفت کرد.

کاستن از کمک مالی به پناهجویان نیز از دیگر تصمیمات پارلمان سوئیس است.

در سال دو هزار و یازده، بیش از بیست و دو هزار و پانصد تبعه خارجی از دولت سوئیس تقاضای پناهندگی کردند. این رقم نشان از رشدی چهل و پنج درصدی نسبت به سال دو هزار و ده دارد.

بیشترین تعداد پناهجویان از دولت سوئیس را شهروندانی از ارتیره، تونس و نیجریه تشکیل می دهند.

انواع مهاجرت

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اصولا مهاجرت به سوئیس از پیچیدگی بسیار خاصی برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا برخوردار میباشد و این شرایط حتی برای اتباع کشور آمریکا نیز اعمال میگردد .  درصورتیکه در نظر دارید به صورت سرمایه گذاری به کشور سوئیس مهاجرت نمائید میبایستکه ابتدا یک شرکت حقوقی در کشور سوئیس ثبت نمائید . سپس باید یک فعالیت اقتصادی را راه اندازی بنمائید به طوریکه برای حداقل ۱۰ نفر شغل ایجاد بنمائید. مبلغ سرمایه گذاری شده چندان مورد توجه  مقامات محلی قرار ندارد ولیکن توجه داشته باشید که حقوق یک کارگر عادی در ماه دست کم ۳۵۰۰ فرانک میباشد . پس از گذشت یکسال و در صورتیکه فعالیت اقتصادی قابل قبولی داشته باشید و میران سود آوری خالص شرکت شما بالای ۰۰۰ ۱۰۰ فرانک باشد میتوانید برای دریافت اقامت  سالیانه سوئیس که به کارت اقامت B  معروف میباشد  اقدام نمائید که این اقامت پس از گذشت ۵ سال به اقامت نوع  دائم که به کارت اقامت  C معروف میباشد  تبدیل خواهد گردید. مطابق با قانون جدید مهاجرت که اکنون در پارلمان این کشور در دست بررسی میباشد دارندگان اقامت دائم  C  بعد از گذشت ۳ سال میتوانند برای اخذ تابعیت سوئیس اقدام بنمایند .

مهاجرت از طریق بازنشتگی

درصورتیکه شما بالای ۵۵ سال سن داشته باشید و بتوانید ثابت بنمائید که در گذشته از پیوندی محکم  با کشور سوئیس برخوردار بوده اید تحت شرایط خاصی میتوانید برای کارت اقامت B  این کشور برای خانواده خود و فرزندان زیر ۱۸ سالتان اقدام بنمائید . به عنون مثال ممکن است شما در گذشته چندین بار به کشور سوئیس سفر کرده باشید بطوریکه این کشور یکی از مقاصد اصلی تفریحی شما بوده باشد و یا اینکه دارای سابقه بازرگانی با کشور سوئیس بوده باشید و یا اینکه خود و یا یکی از فرزندانتان در کشور سوئیس تحصیل کرده باشد .

همچنین شما باید ثابت بنمائید که دیگر قصد فعالیت اقتصادی در داخل ویا خارج از سوئیس را ندارید و میخواهید دوران بازنشستگی خود را آغاز بنمائید و همچنین  دارای درآمد سالیانه دسته کم برابر با ۰۰۰ ۱۰۰ فرانک سوئیس هستید که از این مبلغ باید ۰۰۰ ۲۵ فرانک آنرا به عنوان مالیات بر درآمد به دولت سوئیس بپردازید .

مهاجرت از طریق تخصص

همه ساله بخش عظیمی از نیروی متخصص این کشور از خارج از سوئیس تامین میگردد . مطابق با قانون مهاجرت این کشور اتباع خارج از محدوده اتحادیه اروپا تنها در صورتی میتوانند متقاضی مهاجرت به کشور سوئیس باشند که از یک تخصص حرفه ای در سطح بالا برخوردار باشند و یک شرکت سوئیسی نیز مایل به استخدام این افراد باشد . البته هر شرکتی نیز به راحتی نمیتواند متقاضی استخدام پرسنل خارجی باشد و کیفیت و کمیت شرکت ساپورت کننده از طرف مقامات محلی کاملا مورد بررسی قرار خواهد گرفت . در صورت موفقیت برای این اشخاص اقامت سالیانه Bصادر خواهد گردید .

 

Check Also

اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

از مهمترین انواع مختلف سرمایه‌ گذاری یا کار آزاد خارجی در آلمان مواردی است که در مطالب …

22 نظرات

 1. احمد فهيم قرلق

  تشكر از معلومات كلي تان در مورد قوانين پناهندگي

 2. قوانين پناهندگي فوق العاده مزخرفي داره، هر كسي ميخواد واقعا راحت زندگي كنه و زياد تو پيچ و خم شرايط پناهندگي گير نكنه، دور سوئيس رو خط بكشه

 3. خب اینجا گفته هرکس برا پناهندگی باید ب سازمان فلان مراجعه کنه…تو ایران ک نمیشه..بلخره باید از راه قاچاق رفت ک بیان کرده دستگیر میشن…اونوخ تکلیف چیه؟؟

 4. فرزاد مصلح

  امیدوارم مانیز ازمزایای بازنشستگی در سوییس بتوانیم استفاده کنیم

 5. سلام و عرض ادب
  حسن نریمانی هستم.برا ایمیلم مشکل ایجاد شده
  شماره موبایلم 09383932310
  ایده های کار آفرینی دارم.بستر مناسبش موجود است.اتفاقا از خانواده ایثارگر و ارزشی هستم.
  برا ی چرا 10 نفر برای 1000نفر میتوانم کارآفرینی کنم.تو شرایط ش اومده 10 نفر را اشتغال ایجاد کنم
  میتوانم باایده های که دارم حتی با کاری که تو سوئیس استارت میزنم هزاران ایرانی را صاحب درأمد کنم.باری از دوش دولت تدبیر و امید برداشته و از قبل اش دولت ایران و سوئیس10درصد مالیات بخورند(معادله برد.برد)
  ایده دارم نه پول و پله
  چه باید کرد؟

 6. سلام

  کلا ۳ راه بیشتر نداره خلاصه عنوان کنم

  اول اینکه باید اونجا ازدواج کنی تا برات دعوت نامه مبنی بر ازدواج صادر بشه چه خانوم چه اقا

  دوم همین سرمایه گذاریه که تو همین مقاله بهش پرداختن
  خیلی سخته اول باید شرکت شما یه رزومه قوی بین المللی داشته باشه به همراه کادر تحصیل کرده و وثیقه سنگین که کار هر کسی نیست

  سوم هم که خیلی راحته باید از بستگانتون دعوت نامه صادر بشه که مثل ازدواج میمونه

  چرا

  چون شهروندان کشور سوسیس از اینکه سالینه هزاران نفر به این کشور پناه میارن و دولت موظفه برای این پناهجویان حداقل امکانات رو فراهم کنه ناراحت هستن چون از پول مالیات اونها این مخارج تامین میشه و این پناهنده ها رو سر بار میدونن و معتقد هستن که جلوی پیشرفت کشورشون گرفته میشه

  در کل یه نفر باید خرج و مخارج شما رو اونجا به عهده بگیره و خیلی مهم تر اینکه ضمانت شما رو هم انجام بده که یه درصد اگه کار اشتباهی ازت سر بزنه مسولیتش با فرد ضامنه و پوستش کنده میشه الانم دوران فامیل بازی تموم شده به فرض اگر خود شما هم اونجا باشی میترسی ضمانت کسی رو به عهده بگیری چون اگه خطایی ازش سر بزنه جفتتون اخراج میشین در کل اصلش همینه سیر تا پیاز اگه این شرایط رو دارا هستن اقدام کنید چون دیگر کیس های پناهندگی زیاده و اکثرا هم دروغ میگن تا بتونن ورود پیدا کنن گوش مقامات هم از این حرفا پره گول نمیخورن هستن کسانی که ۱۵ ساله داخل کمپ زندگی میکنن ولی هنوز مجوز بهشون داده نشده

  این مطالب رو یکی از دوستام که اونجا ساکن هست و ازدواج دو تابعیتی انجام داده پرسیدم

  امیدوارم استفاده کرده باشید و گول ادم های دروغ گو رو نخورید

 7. سلام اسم من میلاده
  دیپلم ناقص دارم و الانم سربازم
  سه یا چهار ماه بیشتر از سربازیم نمونده
  تو زندگیم خیلی مشکل دارم و از طرفی خیلی علاقه و استعداد تو هنر دارم
  کسیو ندارم؛مرخصی نمیرم چون جایی برای خوابیدن ندارم جز پارکا و خیابونا
  الان قصد دارم به یه کشوری پناهنده شم و اونجا کار و تحصیل کنم و برا هدفم بجنگم
  اما تو این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارم و نمیدونم باید از کجا شروع کندم و چطور اقدام کنم
  اگه دوستی هست که بتونه بم کمک کنه ویا راهنماییم کنه ممنون میشم

  • شما میتوانید اطلاعات لازم را در این آدرس بدست آورید!
   https://www.vorefugee.com/?cat=6

  • سلام گلم،یا شماره بده که تماس بگیرم یا به صورت ایمیل در ارتباط باشیم تا بتونم کمک ت کنم و باهم بریم

  • سلام دوست عزيز منم مثل همه شما ارزوي زندگي مرفع رو دارم اما ميدونم چون ما ادمايه احساسي هستيم اگه بريم به فاك ميريم من نظرم اينه سختيها تو ايران و تحمل كن به اميد روزي كه از جهان سومي دربيايم من مطمعنم كه ظلم پايدار نيست اين و تاريخ ثابت كرده ، پس هرجا كم اوردي يه نفس بكش دوباره ادامه بده زندگي رو ،? دوسدار تو هموطن ايرانيم از ميدان شوش

 8. یکی از دوستانم قامت دائم ایالات متحده امریکا رو داره.و دوست داره اقامت سوئیس رو داشته باشه,آیا این شخص میتونه با پاسپورت کشور هودش و کارت اقاما دائم آمریکا به سوئیس مهاجرت کنه؟

 9. سلام من فوق لیسانس معدن دارم با 15 سال سابقه
  بهمراه همسر و یک فرزند سه ساله قصد مهاجرت یا پناهندگی داریم
  لطفا شرایط و هزینه و زمان رو بفرمایید

 10. سلام
  ممنون از اطلاعات که در اختیارمون میزارین ، ببخشید من یک سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید،
  باتوجه به مواردی که درباره پناهندگی سوییس گذاشتین ، آیا امکان وجود داره از طریق ویزای توریستی وارد سوییس بشم و بعد در فرودگاه معرفی کنم خودم را برای پناهندگی؟

 11. I am looking for asking asylum

 12. سلام میشه درباره اقامت بیشتر توضیع بدید من میخوام برم

 13. سلام دوستان, ایا کسی که اقامت یک ساله یا دوساله دارد در سویس, با ایدی کارت, یا پاس افغانی میتواند به کشور های ایران یا افغانستان صفر کند, ممنون میشم کمک کنید

 14. با سلام من قهرمان جهان و اسیا و پنجم المپیک و مربی تیم ملی و سر مربی و معلم ورزش و دبیر فدراسیون ووو بهمراه دخترم که قهرمان شنا ایران و همسرم قهرمان بدمینتون هست قصد مهاجرت دارم لطفا راهنماییم کنید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!